7 września 2024, Dąbrowa Górnicza
(PLSE)
Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej
Przewodniczący Metropolii GZM
przewodniczący Rady Nadzorczej PLZ Spółdzielni
prezes PLZ Spółdzielni
(UCL)
What development model for Poland?
Moderacja
(Uniwersytet Jagielloński, PLSE)
(Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, PLSE)
(Konfederacja Pracy Młodych, OPZZ)
(UCL)
(International Cooperative Alliance)
Model rozwojowy Polski się wyczerpał - ale czym mamy go zastąpić? Na ścieżce „Gospodarka” będziemy spierać się o to, czy wielkie projekty jak CPK stoją na drodze regeneracji małych Ojczyzn i którędy wiedzie droga do sprawnej ochrony zdrowia. Poznaj pionierów nowej fali spółdzielczości, którzy w XXI ożywiają najpiękniejszą polską tradycję ekonomiczną
Po kryzysie globalizacji nadchodzi epoka lokalnych, odpornych społeczności. Ścieżka „Ekopolis” to dialog o nowym samorządzie,w którym lokalna tożsamość tworzy kapitał społeczny, a bezpieczeństwo żywnościowe jest racją stanu. Przyjrzymy się najlepszym praktykom regeneracji miast i metropolii w duchu zrównoważonego rozwoju. Wychyl się razem z nami w przyszłość!
Jak współpraca społeczna i nowe technologie mogą wspierać przejście na zrównoważone źródła energii? Przed nami demokratyzacja i decentralizacja sektora, uruchomienie obywatelskich społeczności energetycznych, innowacyjne rozwiązania zmierzające do osiągnięcia samowystarczalności energetycznej jak zielony wodór. Poznaj przyszłość sektora energetycznego.
Młodzi mają głos, a my zapraszamy do jego wysłuchania! Ścieżka tematyczna „Impuls Młodych” otwiera drzwi do trzech panelio różnorodnych formatach: odwróconej konferencji, World Café oraz panelu dyskusyjnego. Przyłączcie się, aby wspólnie zgłębiać trendy społeczne, refleksje nad aktywizmem i wpływem sztucznej inteligencji na naszą przyszłość.
Ścieżka „Edu_Innowacje” na Kongresie to przestrzeń, gdzie zderzą się wizje przyszłości kształcenia i nowoczesnych technologii. Paneliści i panelistki będą debatować nad tym, jak rozwój AI wpływa na ochronę praw pracowniczych i obywatelskich, jakie kroki podjąć, by zregenerować publiczną ochronę zdrowia oraz jak dostosować edukację do wyzwań XXI wieku. W panelach wezmą udział uznani pionierzy i działacze społeczni w swoich dziedzinach. Dołącz do dyskusji i dowiedz się, jak nowe technologie i innowacje mogą kształtować lepsze jutro.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia nieprzypadkowo występuje w roli gospodarza III edycji Kongresu Regeneracja! To jedyna w skali ogólnopolskiej organizacja tego rodzaju – metropolia w rozumieniu ustawowym – która powstała i działa jako integratorka lokalnych potencjałów i nawigatorka trendów cywilizacyjnych, świadomie opierająca swoją sprawczość na zasadach społeczeństwa regeneracyjnego. To pierwszy w Polsce związek kilkudziesięciu gmin, które oficjalnie, na mocy ustawy, rozumiejąc nierozerwalny charakter wzajemnych więzi postanowiły wspólnie i demokratycznie, po partnersku, kształtować swoją przyszłość dla pomyślności mieszkańców. Podstawą tej pomyślności ma być zrównoważony rozwój w sensie ścisłym – taki, który precyzyjnie balansuje trzy główne aspekty funkcjonowania aglomeracji jako jednego organizmu: aspekt gospodarczy, społeczny i ekologiczny.
Kongres Regeneracja ma swoją społeczność w aplikacji PLZ. Dołącz do niej, by być na bieżąco z newsami i czatem grupowym, a także, by móc skorzystać ze zniżek na żywność na terenie Kongresu.
Dołącz w aplikacji